Elektros įtampos svyravimai: kaip išvengti milijoninių nuostolių? | gsmcentras.lt

Dienos svyravimai

Naujienos Ar oro temperatūrų svyravimai veikia žmogaus organizmą?

uždirbimo strategijas internete

Ar oro temperatūrų svyravimai veikia žmogaus organizmą? Kai ateina vasara, džiaugiamės ir mėgaujamės dienos svyravimai oru, saule, vandeniu. Bet dienos svyravimai vasaros kaitra greit nusibosta. Kasdien besikartojantys dideli karščiai mus išvargina: kai jaučiamės pavargę, nenašiai ir nenoriai dirbame, kamuoja nemiga, muša prakaitas. Kai daugiau kaip 30 laipsnių karščio, kamuojamės ir dieną, ir naktį.

Įtampos svyravimo priežastys ir tipai

Esant ženkliems temperatūrų svyravimams, oro pokyčius žmonės toleruoja dienos svyravimai, todėl tiksliai pasakyti, kokia temperatūra gali būti pavojinga, negalima.

Jei temperatūra iki 27 ºC — karštis paprastai diskomforto nesukelia. Ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis endokrininėmis, inkstų, širdies kraujagyslių. Todėl jiems nepatartina daug laiko praleisti saulės atokaitoje.

Per karščius galima nukentėti dėl nudegimų, šilumos smūgio, saulės smūgio, hipoksijos deguonies bado. Realiai jaučiamą oro temperatūrą parodo karščio indeksas, kurio dydis priklauso nuo oro temperatūros ir santykinio drėgnumo.

Koks yra ultravioletinės spinduliuotės intensyvumas, galima įvertinti pagal ultravioletinės spinduliuotės indeksą, kurio reikšmės grupuojamos į kategorijas nuo 1 iki 11 ir kuris lemia apsaugos nuo saulės dienos svyravimai laipsnį.

Nusipirko paveikslą

Vandenį po truputį gerkite visą dieną, nelaukdami, kol pradės kamuoti troškulys. Nerekomenduojama vartoti saldžių gėrimų, kurie tik dar labiau skatina troškulį dienos svyravimai nepapildo organizmo reikalingomis medžiagomis, kurios pašalinamos prakaituojant.

Per karščius tinka gerti pomidorų, daržovių, slyvų sultis, nes jose gausu kalio ir natrio.

dienos svyravimai

Venkite alkoholinių gėrimų, skysčių su kofeinu, gėrimų su saldikliais, nes tokie gėrimai skatina vandens pasišalinimą iš organizmo. Valgykite daugiau skystų produktų, lengvai virškinamų liesų pieno produktų, dienos svyravimai ir daržovių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Venkite drabužių iš sintetinių audinių. Galvą denkite skrybėlaite ar kitu galvos apdangalu, galima naudoti skėtį. Tepkite apsauginį kremą nuo saulės. Dažniau būkite pavėsyje, kad kūnas turėtų galimybę atsigauti. Pavojingiausias laikas lauke — nuo 11 iki 17 val.

  1. Įtampos svyravimo priežastys ir tipai - Įtampos svyravimai - ESO - Energijos skirstymo operatorius
  2. Spausdinti Elektros įtampos svyravimai: kaip išvengti milijoninių nuostolių?

Ypač pavojinga užmigti saulės atokaitoje. Dirbantiems karštyje darbuotojams būtinos specialios pertraukos vėsioje vietoje, kurių trukmę ir dažnumą darbdavys nustato savo nuožiūra, tačiau ne rečiau nei kas 1,5 val. Mašinos labai greitai įkaista, todėl vaikus gali ištikti šilumos smūgis.

dienos svyravimai

Patikrinkite, ar dienos svyravimai sėdynės paviršius bei saugos diržai nėra per karšti, kad vaikas nenusidegintų. Dieną naudokite kuo mažiau elektrinių įrenginių, dirbtinės šviesos, nes tai sukuria papildomai karščio. Patalpų garinimas, kambarinių gėlių laikymas padeda atvėsinti kambarį.

Spektaklis "Brodsky/Baryshnikov" - Sausio 8-12 gastrolės Lietuvoje!!!

Dienos svyravimai į prognozes reikėtų riboti fizinę veiklą ir buvimo lauke trukmę, tad raginame nebūti abejingiems savo ir artimųjų sveikatai. Parengta dienos svyravimai Sveikatos mokymo dienos svyravimai ligų prevencijos centro duomenis Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė.